DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

wydatki na kulturę w 2022 r.

1 377 239

+83,75%

do roku 2021

najważniejsze wydarzenia kulturalne w 2022 roku

Działo się... 

Dożynki Gminne w Ostrowitem


Dożynki Gminne w Ostrowitem odbyły się 4 kwietnia 2022 r. Uroczystość rozpoczęły się  tradycyjnie Mszą Świętą. Na czas swojego święta rolnicy przygotowali wspaniałe wieńce dożynkowe. W trakcie uroczystości komisja dożynkowa wybrała w konkursie najpiękniejszy wieniec dożynkowy. 

W 2022 r. klasyfikacja najpiękniejszych wieńców wyglądała następująco: 

Głównym celem dożynek jest podziękowanie rolnikom za trud ich pracy, ale przede wszystkim jest to okazja do wspólnej zabawy.

Zdjęcie osób zebranych na Dożynkach Gminnych.
Zdjęcie przedstawia dekorację dożynkową.
Zdjęcie artystów na scenie.

Kino letnie pod gwiazdami w amfiteatrze w Lipnicy


Podczas wakacji mieszkańcy oraz goście gminy Lipnica mieli możliwość skorzystania z nieodpłatnej projekcji filmów, które odbywały się w amfiteatrze w Lipnicy. 

Zdjęcie ekranu kina plenerowego.
Zdjęcie osób siedzących na ławkach w amfiteatrze.

Piknik Country


Nad jeziorem Głęboczek w Lipnicy 20 sierpnia 2022 r. zorganizowany został Piknik Country, gdzie na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich „Lipniczanki” oraz wiele atrakcji w stylu country. Impreza organizowana była przez Koło Gospodyń Wiejskich „Lipniczanki”, gminę Lipnica i radą sołecką.

Zdjęcie osób w strojach Country.
Zdjęcie osób przy motocyklach.
Zdjęcie osób zebranych na Pikniku Country.

Jarmark Świąteczny


W Lipnicy, na parkingu przy urzędzie gminy, odbywa się co roku Jarmark Bożonarodzeniowy, w iście świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd pięknie zaśpiewanych m.in. przez dzieci ze szkół w Lipnicy, Borowym Młynie oraz Brzeźnie Szlacheckim. Odwiedzający mogą zaopatrzyć się w ręcznie wykonane upominki i poczuć magię zbliżających się Świąt. 

Zdjęcie ozdób świątecznych.
Zdjęcie Św. Mikołaja dającego prezent dziecku.
Zdjęcie przedstawia występ muzyczny.

Zobaczcie to jeszcze raz!